budocentrum wiz 480

Sport - Powiat

 Z myślą o miłośnikach wycieczek rowerowych Gmina Dąbrówno uczestniczyła jako partner projektu przy wyznaczaniu szlaków rowerowych prowadzących przez najciekawsze tereny gminy.

Sołectwo Lewałd Wielki otrzymało grant w wysokości 8 000,00 zł. Sejmik Województwa Warmińsko-Mazurskiego dnia 26 czerwca 2018 r. podjął uchwałę w sprawie przyznania pomocy finansowej gminom na realizację przedsięwzięć inwestycyjnych w ramach konkursu „Małe Granty Sołeckie Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego” w 2018 r. Granty przyznano 45 gminom z terenu naszego województwa. Dnia 9 lipca 2018 r. nastąpi uroczyste podpisanie umów na realizację przedsięwzięć.

W niedzielę, 6 maja, odbył się Wings For Life World Run, nietypowy bieg, w którym to meta goni biegaczy. Równocześnie w kilkudziesięciu krajach świata, niezależnie od pory dnia, nocy czy pory roku, nastąpił start biegu. W Poznaniu 8 tysięcy biegaczy wyruszyło tym razem z Międzynarodowych Targów Poznańskich na trasę o godzinie 13, a wśród nich liczna grupa morąskich Finiszowców.

Morąskie Stowarzyszenie Biegowe „Finisz Morąg” dnia 27 maja obchodziło V-lecie istnienia. Z tej okazji morąscy biegacze zorganizowali bieg „Urodzinowa Piątka”.

Morąskie Stowarzyszenie Biegowe „Finisz Morąg” serdecznie zaprasza na biegi zaplanowane na maj. Dystanse to ukłon w stronę początkujących biegaczy, a nawet tych osób, które na co dzień nie biegają w ogóle.