budocentrum wiz 480

Sport - Ostróda

W dniu 20 października w Dortmundzie odbyły się VIII Mistrzostwa Niemiec „GERMAN OPEN IKO” w Karate Kyokushin. W mistrzostwach tych startowało ponad 150 zawodników z dziesięciu krajów: Francji, Holandii, Niemiec Belgii, Węgier, Rosji, Ukrainy, Hiszpanii Szwajcarii oraz Polski. Oczywiście nie zabrakło zawodników z Ostródzkiego Klubu Kyokushin Karate, który reprezentowali: Natalia Stachowicz, Jakub Żegunia, Zuzanna Żegunia, Jakub Urbański oraz Lena Jamróz. Nasi zawodnicy spisali się jak zwykłe doskonale i godnie reprezentując Polskę wróciliśmy z dwoma srebrami i dwoma brązami.

 

44522826 315465345938882 3868695206371000320 n

 

Świetny start zaliczyła Natalia Stachowicz, która jako świeżo upieczona seniorka zmierzyła się z bardzo doświadczonymi zawodniczkami z Węgier oraz Mołdawii. W pojedynku półfinałowym walczyła z zawodniczką światowej klasy Halasz Viwien gdzie dopiero po dogrywce sędziowie uznali wyższość naszej Natalii. W walce finałowej walczyła z kontuzją i mimo że zacięcie walczyła do końca to musiała uznać wyższość rywalki z Mołdawii.

 

Związek Piłki Ręcznej w Polsce powołał ostródzianina - Igora Graczyka, do kadry narodowej juniorów młodszych (ur.2002 r. i mł.) na cykl akcji szkoleniowych.

Dwaj 16-latkowie: Igor Graczyk oraz Jakub Kapuściński pomimo młodego wieku, już odnieśli duże sukcesy w sporcie. Jeden z nich mieszka i trenuje w Kielcach, drugi – w Gdańsku. Oboje są powoływani do kadr narodowych i oboje kolekcjonują występy w ważnych spotkaniach.

Rusza XIX edycja turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”, będącego przepustką do marzeń o sportowej karierze dla setek tysięcy chłopców i dziewczynek z całego kraju. Tylko do 30 września na stronie turnieju nauczyciele i trenerzy mogą zgłaszać drużyny w trzech kategoriach wiekowych: do lat 8, 10 i 12. Zwycięzców poznamy – tradycyjnie już – w maju na stadionie PGE Narodowym.

7 września w Elblągu rozegrany został Turniej Piłki Nożnej o Puchar Warmińsko-Mazurskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej.