budocentrum wiz 480

Ludzie - Ostróda

9 stycznia uczniowie klasy III TS z Zespołu Szkół Zawodowych im. S. Petöfi AnnaPelc, Jacek NowakowskiKacper Osmański, uczestniczyli w etapie okręgowym III edycji Olimpiady Statystycznej.

To już tradycja – VI Festiwal Nauki za nami. Piątek 11 stycznia 2019r. w Liceum Ogólnokształcącym Nr I im. Jana Bażyńskiego w Ostródzie był nieco inny. W tym dniu odbywał się V Festiwal Nauki – Dzień Otwarty dla Uczelni. Zaproszenie przyjęło osiem uczelni wyższych. Pracownicy naukowi prowadzili zajęcia z młodzieżą liceum w różnych formach: warsztatowych, wykładu czy pokazu. Uczniowie mogli przekonać się osobiście jak wyglądają zajęcia prowadzone przez nauczycieli akademickich ze studentami,przecież właśnie bycie studentem jest aspiracją naszych przyszłych absolwentów.  

Zakończył się nabór wolontariuszy do kwestowania na rzecz WOŚP w Ostródzie. Chętnych było aż nadto, z przyznanych 80 miejsc wykorzystane zostały wszystkie. Ostródzki sztab mieści się w amfiteatrze, tam też, w niedzielę 13 stycznia odbędzie się impreza finałowa. Miło nam jest również poinformować, że główną gwiazdą tegorocznego finału będzie legendarny zespół rockowy Bielizna.

17 grudnia w Zespole Szkół Zawodowych im. S. Petöfi odbył się konkurs kulinarny pt. „Wariacje pierogowe”. 

W Zespole Szkół Zawodowych im. S. Petőfi w Ostródzie odbyła się międzypokoleniowa debata pod hasłem: „Ostróda- miasto przeszłości i przyszłości”, która podsumowała szkolne obchody 100 - lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.