budocentrum wiz 480

Kultura - Powiat

W Szkole Podstawowej w Szyldaku w dniu 11 listopada 2018r. odbył się XIX Szkolny Turniej Piłki Siatkowej organizowany z okazji Święta Niepodległości. Szczególny dla Polski dzień, już po raz dziewiętnasty, uczczono sportowymi zmaganiami. Tradycyjnie imprezę rozpoczęto wspólnym odśpiewaniem hymnu państwowego, by podkreślić doniosłość tego święta. 

W piątek, 9 listopada 2018 r., w przededniu Narodowego Święta Niepodległości, w Państwowej Szkole Muzycznej w Olsztynie, odbyła się uroczysta gala z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości. 

Trwa kultowa audycja oraz trasa reporterska „Lata z Radiem”. Dziennikarze radiowej Jedynki odwiedzili już blisko dwadzieścia miejscowości. W najbliższą sobotę pojawią się w Grunwaldzie.

Filharmonia Warmińsko-Mazurska zaprasza w dniu 7 września 2018 (piątek), o godz. 19.00 na koncert pt. „FILHARMONIA – kameralnie”. Orkiestrę smyczkową Filharmonii poprowadzi Szymon Stec, zaś solistą koncertu będzie pianista Łukasz Chrzęszczyk.

Stowarzyszenie Miłośników Kanału Elbląskiego NAVICULA wraz z Zajazdem pod Kłobukiem wydaje reprint mapy kanału autorstwa Georga Jacoba Steenke. Mapa dostępna jest dla nabywców hurtowych i indywidualnych u wydawcy.