budocentrum wiz 480

Kronika - Powiat

Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Ostródzie bryg. Tomasz Ostrowski odwiedził 25 października Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Szymanowie. Była to wizyta nieprzypadkowa. Komendant w towarzystwie dowódcy i strażaków z morąskiej jednostki ratowniczo-gaśniczej postanowili spotkać się z 11-letnim Kubą Hamotem.

W piątkowe popołudnie, 21 września doszło do pożaru nieużytków i drzewostanu w okolicy miejscowości Kotkowo w gminie Łukta.

Przed sądem odpowie 18-letni kierowca, który w miniony weekend wjechał swoim bmw w ogrodzenie jednej z posesji w Miłakowie. Młody mężczyzna był pijany. Nie posiada również uprawnień do kierowania pojazdami.

Prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego i zakazu zbliżania się do pokrzywdzonej wobec 34-letniego mieszkańca Morąga. Mężczyzna musi również opuścić mieszkanie, które dzielił z konkubiną. Wszystko to dla spokoju i bezpieczeństwa kobiety nad którą się znęcał.

W sobotę późnym wieczorem na drodze S7 doszło do śmiertelnego wypadku. 19-latek został potrącony przez samochód osobowy.