budocentrum wiz 480

Kronika - Powiat

Chwila nieuwagi za kierownicą może kosztować życie! Na szczęście tym razem nie skończyło się tak tragicznie. Nie obeszło się jednak bez pomocy strażaków i ratowników medycznych, a kierująca i pasażer skończyli podróż w szpitalu. 

Policjanci zakończyli działania "Bezpieczny Weekend- Boże Narodzenie". Od piątku (22.12.2018) funkcjonariusze ostródzkiej drogówki dbali o to, by każdy bezpiecznie dojechał na rodzinne spotkania i spokojnie wrócił do swojego domu. W ciągu 6 dni trwania akcji na terenie naszego powiatu nie doszło do żadnego wypadku drogowego. Policjanci odnotowali 15 kolizji i zatrzymali 4 nietrzeźwych kierowców.

Zdarza się, że o konieczności dbania i stan wentylacji i kominów w naszych mieszkaniach przypomina nam dopiero strach. Tylko od początku tygodnia na terenie naszego powiatu doszło do 7 przypadków zapalenia się sadzy. Część z właścicieli domów nie miała zaświadczenia o przeglądzie kominiarskim.

Okres jesienno-zimowy jest szczególnie niebezpieczny dla osób bezdomnych oraz pozostających przy niskich temperaturach poza miejscem zamieszkania. Bardzo często są to osoby, które ze względu na stan upojenia alkoholowego lub nieporadność życiową nie są w stanie same zadbać o swoje bezpieczeństwo. Osobom takim należy udzielić pomocy informując o miejscach noclegowych lub powiadomić odpowiednie służby, które od lat podejmują czynności w ramach działań podejmowanych na rzecz osób bezdomnych. 

Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Ostródzie bryg. Tomasz Ostrowski odwiedził 25 października Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Szymanowie. Była to wizyta nieprzypadkowa. Komendant w towarzystwie dowódcy i strażaków z morąskiej jednostki ratowniczo-gaśniczej postanowili spotkać się z 11-letnim Kubą Hamotem.