budocentrum wiz 480

Do policyjnego aresztu trafiła 39-letnia kobieta, która ukrywała się przed wymiarem sprawiedliwości. „Wpadła” w ręce policjantów ponieważ poruszała się po zmroku w obszarze niezabudowanym bez elementów odblaskowych.

 

Niemal każdego dnia policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie zatrzymują osoby ukrywające się przed wymiarem sprawiedliwości. Podstawy poszukiwań są różne. Oprócz listów gończych, sądy i prokuratury wydają zarządzenia, postanowienia i nakazy doprowadzenia celem których jest ustalenie miejsca pobytu osób poszukiwanych lub przeprowadzenie z nimi czynności procesowy.

 

W miniony wtorek (02.10.2018) policjanci ostródzkiej drogówki podjęli interwencję wobec dwóch kobiet, które po zmroku, poza obszarem zabudowanym poruszały się bez wymaganych elementów odblaskowych. Kobiety nie były same. Jedna z nich miała pod opieką małe dziecko. Kobiety za popełnione wykroczenie zostały pouczone i otrzymały od policjantów elementy odblaskowe.

 

Interwencja ostródzkich policjantów jednak na tym nie skończyła się. Podczas legitymowania okazało się, że jedna z kobiet jest poszukiwana przez ostródzki sąd do odbycia kary 4 miesięcy pozbawienia wolności. 39 - latka trafiła już do zakładu karnego.

 

Źródło: KPP Ostróda

Dodaj komentarz

1

Kod antyspamowy
Odśwież