budocentrum wiz 480

Ostródzcy policjanci wspólnie z Prokuraturą Rejonową w Ostródzie zakończyli dochodzenie przeciwko dwóm kobietom, które usiłowały wyłudzić pieniądze z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Jedna z nich prowadziła firmę i postanowiła fikcyjnie zatrudnić swoją ciężarną koleżankę, aby ta w przyszłości mogła się ubiegać o świadczenia pieniężne. Obie ze swojego postępowania będą się tłumaczyć przed sądem.

 

Policjanci z Ostródy pod nadzorem ostródzkiej prokuratury prowadzili dochodzenie przeciwko dwóm kobietom, które postanowiły oszukać instytucję państwową i wyłudzić świadczenia pieniężne dla jednej z nich. 32-letnia mieszkanka jednej z miejscowości niedaleko Ostródy prowadziła swoją firmę i postanowiła zatrudnić w niej fikcyjnie swoją ciężarną koleżankę, aby ta w przyszłości mogła ubiegać się o przysługujące pracującym ciężarnym środki finansowe. Kobiety wszystko razem zaplanowały. Podrobiły nawet dokumentację, aby fikcyjne zatrudnienie było jak najbardziej autentyczne.

 

W efekcie 32-latka i 40-latka nie osiągnęły zamierzonego celu, a wręcz przeciwnie. Ze swoich czynów będą się tłumaczyły przed sądem. Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił przedstawić kobietom zarzuty usiłowania oszustwa oraz podrobienia dokumentów.

 

Kodeks karny za oszustwo przewiduje karę nawet 8 lat pozbawienia wolności, a za fałszowanie dokumentów karę do 5 lat pozbawienia wolności.

 

 

Źródło: KPP Ostróda

Dodaj komentarz

1

Kod antyspamowy
Odśwież