budocentrum wiz 480

Kronika - Ostróda

Do sądu trafił akt oskarżenia przeciwko 33 - letniemu mieszkańcowi Ostródy oraz jego starszej siostrze. Mężczyzna odpowie za posiadanie oraz przemyt narkotyków. Kobieta podejrzana jest o uprawę oraz posiadanie środków odurzających. 

Chwilę przed godziną 10:30, 18 grudnia dyżurny operacyjny powiatu przyjął zgłoszenie o zadymieniu, na drugim piętrze budynku wielorodzinnego, przy ulicy Garnizonowej w Ostródzie.

Policjanci wyjaśniają okoliczności oraz przyczyny powstania pożaru jednego z zakładów pogrzebowych w Ostródzie. Na miejscu pracują dochodzeniowcy, technik kryminalistyki oraz biegły z zakresu pożarnictwa.

Ostródzcy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o włamanie do piwnicy bloku na jednej z ulic w Ostródzie. Z piwnicy zginęły worki w węglem i drabina. Policjanci odzyskali drabinę. Niestety węgiel sprawca zdążył spalić już w piecu. Teraz 40-latek ze swojego zachowania będzie tłumaczył się przed sądem. Grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Ostródzcy kryminalni zatrzymali dwie osoby podejrzane o posiadanie, uprawę oraz przemyt narkotyków z Niemiec do Polski. 33-letni mężczyzna i 43-letni kobieta usłyszeli już zarzuty. Oprócz narkotyków, w trakcie przeszukania policjanci zabezpieczyli również papierosy bez polskich znaków akcyzy.