budocentrum wiz 480

Kronika - Ostróda

Ostródzcy kryminalni zatrzymali dwie osoby podejrzane o posiadanie, uprawę oraz przemyt narkotyków z Niemiec do Polski. 33-letni mężczyzna i 43-letni kobieta usłyszeli już zarzuty. Oprócz narkotyków, w trakcie przeszukania policjanci zabezpieczyli również papierosy bez polskich znaków akcyzy.

68-letni mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży portfela. Mężczyzna wyciągnął portfel kobiecie z torebki, a potem uciekł z miejsca zdarzenia. Złodzieja zatrzymali czterej nastolatkowie. Pomógł im w tym policjant, który w czasie wolnym od służby przejeżdżał ulicami miasta.

Do policyjnego aresztu trafiła 39-letnia kobieta, która ukrywała się przed wymiarem sprawiedliwości. „Wpadła” w ręce policjantów ponieważ poruszała się po zmroku w obszarze niezabudowanym bez elementów odblaskowych.

Przed sądem odpowie 21-letni kierowca, który bez uprawnień, za to z blisko dwoma promilami alkoholu w organizmie, wsiadł za kierownicę auta i spowodował kolizję. Po zdarzeniu mężczyzna próbował schować się w pobliskich budynkach. Na ucieczkę nie pozwolili mu jednak świadkowie.

Ostródzcy policjanci wspólnie z Prokuraturą Rejonową w Ostródzie zakończyli dochodzenie przeciwko dwóm kobietom, które usiłowały wyłudzić pieniądze z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Jedna z nich prowadziła firmę i postanowiła fikcyjnie zatrudnić swoją ciężarną koleżankę, aby ta w przyszłości mogła się ubiegać o świadczenia pieniężne. Obie ze swojego postępowania będą się tłumaczyć przed sądem.