budocentrum wiz 480

Kampania wyborcza zbliża się ku końcowi. Jutro cisza wyborcza, w niedzielę wybory. W tym roku, w szranki stanęło czterech kandydatów na fotel burmistrza Ostródy. Postanowiliśmy zrobić podsumowanie działalności każdego z nich.

 

W kolejności alfabetycznej:


• Graczyk Waldemar – kandydat Koalicji Obywatelskiej

 

Kandydaci Koalicji Obywatelskiej prowadzą standardową kampanię wyborczą - są widoczni zarówno na banerach, plakatach, jak i na ulotkach wręczanych mieszkańcom osobiście. Działają również w social mediach, udostępniając fotorelacje i informacje z organizowanych przez siebie wydarzeń: https://www.facebook.com/WaldemarGraczykOstroda/

Waldemar Graczyk pracę nad swoim programem wyborczym rozpoczął już półtora roku temu, tworząc projekt "Mapa Potrzeb Mieszkańców Ostródy", w którym zbierał informacje o tym, czego potrzebują mieszkańcy naszego miasta. Na jego podstawie stworzył swój program wyborczy, który nazwał Kołem Zamachowym Rozwoju Ostródy.

 

koło zamachowe rozwoju Ostródy 800 px

 

Najważniejszym punktem programu wyborczego tego kandydata jest wprowadzenie tuż po wyborach Karty Mieszkańca, która uprawniałaby do zniżek w korzystaniu z miejskiej infrastruktury.

graczyk karta mieszkanca

 

Waldemar Graczyk organizował również spotkania z mieszkańcami: począwszy od oficjalnych konwencji wyborczych w Amfiteatrze, po osobiste rozmowy z mieszkańcami podczas spacerów po mieście, m.in. z premier Ewą Kopacz.

Ewa Kopacz w Ostródzie 800 px

 


• Michalak Zbigniew – kandydat KWW Niepartyjni Niezależni

 

22 sierpnia 2018 Niepartyjni Niezależni powołali swój komitet. W połowie września, na ostródzkim molo przedstawili mieszkańcom Ostródy swoich kandydatów do Rady Miasta. Kandydatem na burmistrza, z ramienia tego komitetu, wystartował Zbigniew Michalak - przedsiębiorca, właściciel Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Ostródzie. Ważną postacią jest także Agnieszka Majewska-Pawełko, która towarzyszy kandydatowi na burmistrza, a w przypadku wygranej - ma objąć urząd zastępcy burmistrza.

41971899 1914245755324098 6388368144578117632 n

 

KWW Niepartyjni Niezależni zorganizowali serię czterech spotkań z mieszkańcami, na których wspólnie z kandydatami na radnych opowiadali o swoich planach na funkcjonowanie miasta.

Michalak spotkanie

 

Zbigniew Michalak oraz kandydaci z jego komitetu postawili również na bardzo intensywną kampanię reklamową na ulicach miasta. Banery Niepartyjnych Niezależnych widoczne są niemal w każdej części miasta.

 kolaz niepartyjni 700px

 


• Najmowicz Czesław – kandydat Prawa i Sprawiedliwości

Czesław Najmowicz oraz kandydaci Prawa i Sprawiedliwości podczas swojej kampanii postawił na banery, ulotki oraz reklamy w prasie i mediach społecznościowych. W mieście stanęło wiele nowych rusztowań z plakatami przedstawiającymi wizerunek dotychczasowego burmistrza.

Najmowicz baner

 

W kampanii wyborczej Czesława Najmowicza zabrakło bezpośrednich spotkań z mieszkańcami miasta. Dużym zaskoczeniem okazał się również brak odpowiedzi na pytania dotyczące rozwoju Ostródy, zadane przez serwis informacyjny ostrodaonline.pl: http://www.ostrodaonline.pl/wiadomosci/5249-czeslaw-najmowicz-odpowiedzi-na-pytania.html

 

Dotychczasowy burmistrz nawiązł komunikację z mieszkańcami za pośrednictwem biuletynu informacyjnego "Burmistrzowskie Podsumowanie 2014 - 2018", wydanego przez Urząd Miasta:

Najmowicz biuletyn

 


• Wiśniewska Kinga – kandydat KWW Rzecz Jasna Ostróda

Kampania wyborcza komitetu Rzecz Jasna różniła się od standardowej kampanii, z którą mieszkańcy Ostródy mieli dotychczas styczność. Kinga Wiśniewska wraz ze swoimi kandydatami do Rady Miasta postanowiła nie rozwieszać w mieście ani swoich banerów, ani plakatów. Ich główną formą promocji były social media, czyli działania w internecie: umieszczanie zdjęć oraz filmów prezentujących kandydatów.

 

KWW Rzecz Jasna przedstawiła swój program w 23 tezach:

 

 

Ważnym elementem było również stworzenie gazetki wyborczej rozdawanej mieszkańcom do rąk własnych, podczas bezpośredniej rozmowy.

 

rzeczjasna1000px

 

Gazetka KWW Rzecz Jasna jest do przeczytania tutaj: http://rzeczjasna.ostroda.pl/nasza-gazetka/?fbclid=IwAR2Jtg2YIAy_4JdGAnsrGhIev_wj7CZ_Zg0UTAh7qylFrZPCuAgdRyPn4_A

 

Ostatnim elementem kampanii było opublikowanie wywiadu z kandydatką na fotel burmistrza Ostródy - Kingą Wiśniewską: https://www.facebook.com/simrzeczjasna/videos/2212280005759738

 

 

 

Tak promowali się kandydaci na fotel burmistrza Ostródy. Jakie będą tego efekty? Przekonamy się 21 października 2018 r. podczas pierwszej tury wyborów samorządowych, lub 4 listopada 2018 r. podczas tury drugiej.

Dodaj komentarz

1

Kod antyspamowy
Odśwież