budocentrum wiz 480

Samorząd-Ostróda

Po tym jak w naszej ankiecie 88% OSTRÓDZIAN opowiedziało się za przeprowadzeniem debaty publicznie padają deklaracje. Zagadka - czyje to słowa: 

Przedwyborcze i przy okazji „około debatowe” zamieszanie w Ostródzie trwa w najlepsze. Czujemy się trochę winni, bo w końcu to my poniekąd rozpętaliśmy tę małą burzę, pytając mieszkańców o to, czy chcą dyskusji Czesława Najmowicza i Zbigniewa Michalaka o naszym mieście. Pragniemy w tym miejscu jednak uspokoić i potwierdzić – debata odbędzie się. Panowie Michalak i Najmowicz „skrzyżują rękawice” 30 października o godz. 19 w ostródzkim Zamku. I odpowiedzą – na żywo, bez żadnych manipulacji – na Wasze, Ostródzian pytania! Debata potrwa 3 godziny.

W niedzielę, ostródzianom przedstawiony został pomysł wprowadzenia "Karty Mieszkańca", która upoważniałaby do ulg w różnych sferach życia. Zniżki na basen i kino, darmowe wejścia na mecze Sokoła Ostróda, bezpłatne przejazdy komunikacją miejską dla uczniów i pierwszeństwo w przyjęciu do placówek oświatowych to główne postulaty ostródzkiej Koalicji Obywatelskiej.

Kampania wyborcza zbliża się ku końcowi. Jutro cisza wyborcza, w niedzielę wybory. W tym roku, w szranki stanęło czterech kandydatów na fotel burmistrza Ostródy. Postanowiliśmy zrobić podsumowanie działalności każdego z nich.

Samorząd powiatowy w Ostródzie przystąpił do realizacji projektu „Bezpieczna przyszłość osób z NI – testowanie modelu” w powiecie ostródzkim. Jego realizacja zakłada wsparcie środowiskowe osób z niepełnosprawnością intelektualną w społeczności lokalnej.