budocentrum wiz 480

Samorząd-Ostróda

“Zawarcie aneksu podyktowane jest wyłącznie okolicznościami obiektywnymi i niezależnymi od Wykonawcy i Zamawiającego w tym występującymi warunkami pogodowymi...”. Tak o powodach zawarcia porozumienia co do terminu zakończenia budowy wiaduktu napisano w podpisanym przez Burmistrza aneksie z firmą Budimex S.A. 

W związku z przedłużającą się budową wiaduktu w ciągu ulicy Drwęckiej w Ostródzie. GDDKiA Oddział w Olsztynie wyraziła zgodę, do czasu zakończenia budowy wiaduktu, na dalsze korzystanie z przejazdu przez MOP (przy stacji Shell)  - jednak nie dłużej niż do 30 czerwca 2019 r. Po tym terminie, wjazd na drogę S7 z ulicy Plebiscytowej będzie niemożliwy. 

Pierwotne porozumienie obowiązywało do 17 grudnia 2018 r.

dga

 

Zaznaczone linie wskazują drogę, którą będą musieli pokonać kierowcy, jadąc:

linia czerwona - z Gdańska 
linia niebieska - z i do Warszawy 
linia zielona - umożliwia wjazd na s7 w kierunku Gdańska

 

Podczas uroczystej gali 24 listopada 2018 r w Warszawie, rozdane zostały statuetki Diamenty Polskiej Gospodarki. W kategorii Diamenty Polskiej Jakości - placówki medyczne, uznanie kapituły zdobył ostródzki PZOZ, który podczas uroczystości reprezentował Prezes Janusz Boniecki oraz Wojciech Paliński.

Niestety, stało się! Radni Rady Miasta 29 listopada 2018 r., po burzliwej dyskusji, przegłosowali podniesienie stawek podatków od nieruchomości o ok 15%.

Po tym jak w naszej ankiecie 88% OSTRÓDZIAN opowiedziało się za przeprowadzeniem debaty publicznie padają deklaracje. Zagadka - czyje to słowa: